The School Plus nasıl kuruldu?

The School Plus nasıl kuruldu?

Her şey ortak bir konuyu dert edinmemizle başladı. 

Hayatın farklı alanlarından gelen üç insan olarak ortak bir noktada buluştuk…

Türkiye’yi karış karış gezmiş, devlet okullarında ve özel okullarda İngilizce öğretmenliği ve yöneticilik yapmış, yayın şirketlerinde akademik koordinatörlük yapmış idealist bir öğretmen: Hüseyin. 

Organizasyon, liderlik ve insan kaynakları gelişimi konusunda özel sektörde yıllarca çalışmış, Türkiye’nin öncü eğitim vakıflarından birinde gönüllü çalışan sonuç odaklı bir iş insanı: Pelin.  

Harvard’dan mezun olduktan sonra özel sektörde, çeşitli alanlarda, uzun yıllar yöneticilik yapmış ve kendi aldığı iyi eğitimin ülkedeki tüm çocuk ve gençlerin hakkı olduğu inancıyla eğitim konusuna kafa yoran bir sivil toplum gönüllüsü: Sinan 

Dert ettiğimiz konu Türkiye’deki eğitim sisteminin yeni nesilleri geleceğe hazırlamamasıydı.

Çocuk ve gençlere İngilizce’yi gerçekten öğretebilirsek sadece bir internet bağlantısıyla dünyaya açılabileceklerini, istedikleri her şeyi öğrenebileceklerini, istedikleri her şey olabileceklerini ve istedikleri her şeyi yapabileceklerini gördük.
 
İngilizce öğrenmenin önündeki engelleri, yapılan hataları, hangi içerik ve yöntemlerin işe yaradığını biliyorduk. Yapılmayanı yapalım ve bunu herkes için ulaşılabilir kılalım istedik. Bizim gibi Türkiye’de çocuk ve gençlerin geleceğe umutla bakmasına yardım etmek isteyen harika eğitimcilerle aylarca çalıştık. 

Umarız beğenirsiniz. Her türlü yorum, fikir ve geribildirim için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

The School Plus fikrinin oluşum ve geliştirme yolculuğunu sizler için görselleştirelim istedik. İşte The School Plus kronolojisi!